Çınar’ın Yaprakları sergisi sanat severlerle buluştu

Sanatçı Halil Erden’in ‘Çınar’ın Yaprakları’ sergisi İstanbul Beşiktaş’taki Levent Tenis Kulübü’nde açıldı. Geçmiş yıllarda Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda çalışan, kurumun Washington ve Berlin Büyükelçiliklerinde Ticaret Ataşesi ve Ticaret Müşaviri olarak görev yapan Erden, emekli olduktan sonra resim sanatına yöneldi. Merhum Yaşar Yeniceli ve suluboya ressamı Burhan Özer gibi ünlü sanatçılardan bir süre yağlı boya ve sulu boya dersleri almasının ardından İstanbul’da “Çınar’ın Yaprakları” sergisini açtı.

SERGİLER SÜRECEK

İstanbul’da yedinci sergisini açan Erden SÖZCÜ’ye konuştu. Erden, resim sanatına olan tutkusunun yurt içinde ve yurt dışındaki müzelerle, resim sergilerini gezmekle başladığını belirterek “Defalarca müze ziyareti yapan bir kişi olarak resimi sevdim. Emekli olduktan sonra yağlı boya çalışmaları yaptım. O günden bugüne geçen seneye kadar devamlı profesyonel anlamda atölyelerde ve sergilerde resimle ilgilendim. Şimdi de sergimi açtım. Bundan sonra da devam edecek. Resim beni hayata bağlıyor. Gece kalkıp gördüğüm rüyayı resmetmeye çalışıyorum, benim amacım duvarlarda yer almak” dedi.

BABAANNESİ KEŞFETTİ

Kulüpte eserleri sergilenen bir diğer isim ise genç sanatçı Ela Üstay’dı. Sanatında ilerlemek isteyen Üstay “Yeteneğimi babaannem keşfetti. Evdeki resimlerimi o fark etti. İleride öğretmen olarak çocuklara resim eğitimi vermek istiyorum” dedi. Ustalardan dersler aldığının altını çizen Üstay “2022 yılında Ercan Paya’nın sulu boya dersleri aldım. Eğitimim hala devam ediyor” şeklinde konuştu. Öte yandan sergi 18 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x