Diş ağrısı olanlar dikkat… O hastalığa sahip olabilirsiniz… Yıllarca acı çekti gerçek bambaşka çıktı


Trabzon’da özel bir şirkette müşteri hizmetleri sorumlusu olarak çalışan 40 yaşındaki Burcu Atabeyoğlu, 2020’de yüzünün sağ tarafındaki şiddetli ağrılar nedeniyle yıllarca tedavi gördü, hiçbiri derdine derman olamadı. Atabeyoğlu, bir süre önce Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniğine başvurdu. Op. Dr. Ali Samet Topsakal’ın yaptığı kontrol sonucunda Atabeyoğlu’na halk arasında “delirten hastalık” olarak bilinen trigeminal nevralji (yüz bölgesindeki sinirleri etkileyen ağrı) tanısı konuldu.

“BAŞLARDA HİÇBİR PROBLEM YOKTU”

Atabeyoğlu, 4 yıl önce acılar içinde uyandığını ve diş ağrısı çektiğini düşündüğünü söyledi. Diş doktoru akrabasının yönlendirmesiyle nöroloji uzmanına göründüğünü belirten Atabeyoğlu, “MR’lar ve diğer tetkikler sonucunda ilaç başlandı ancak bir yere kadar etki etti. Başlarda hiçbir problemim yoktu, yaklaşık 2-3 sene sonra ataklarım artmaya başladı. Doktorlar daha fazla ilaç veremeyecekleri için artık bir beyin cerrahıyla yola devam etmem gerektiğini söylediler” dedi.

Atabeyoğlu, İstanbul, Trabzon ve Ordu’da da doktorlarla görüştüğünü ifade ederek, “En son aile hekimim, Dr. Ali Samet beye yönlendirdi. Yaptığı tetkikler sonrasında ameliyata karar verildi. Şu an için bir problemim yok. Günlük hayatıma başladım. Sosyal hayatımda herhangi bir problem yaşamıyorum, her şey düzene girdi.” diye konuştu.

Ameliyatı yaklaşık 3 saat süren Atabeyoğlu, çektiği acıyı tarif edemediğini şu şekilde anlattı;

“Yüzümün sağ tarafında yanağımda oluşan bir şey, bildiğiniz elektrik çarpması gibi. Konuşamıyorum, yemek yiyemiyorum, dişimi fırçalayamıyorum, işimi yapamıyorum, çalışamıyorum, sosyal hayatım yok, kimseyle iletişim kuramıyorum, günlerimin çoğu rapor alıyordum ve evde geçiyordu. Bu acıyı anlatabileceğim kelime yok. Sinir sistemim alt üst oluyor, kuvvetim kalmıyor bu acı geldiğinde. Ama şu an için bir problemim yok. 2,5 ay önce ameliyat oldum. Bir hafta hastanede yattım, sonra da taburcu oldum, kontrollerim devam ediyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x