Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6, kesintisiz güncelleme desteklemiyor mu?

Dün Samsung tarafından Paris’te düzenlenen devasa Galaxy Unpacked etkinliğinde birçok yeni cihaz ve özellik tanıtıldı. Etkinliğin göz bebeği ise Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6 modelleri oldu. Yeni katlanabilir telefonlar, birçok özelliğe ev sahipliği yaparken, Galaxy A55 modelinde bulunan kesintisiz güncelleme özelliğine sahip değil mi? İşte detaylar…

Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6, kesintisiz güncelleme desteği ile gelmiyor

Seamless Update olarak da bilinen kesintisiz güncellemeler, cihazları güncellerken kullanımın devam etmesini sağlayarak arka planda indirme yapmayı sağlar. Google tarafından uzun süre önce Android için duyurulan özellik, Samsung tarafından pek benimsenememiş gibi duruyor. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Galaxy A55’te ilk kesintisiz güncelleme desteğini duyuran firmanın Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6 için aynı desteği sunmadığı ortaya çıktı.

Galaxy A55, kesintisiz güncelleme desteği ile gelen ilk ve tek cihaz olarak kaldı. Z Fold 6 ve Z Flip 6’da bu durumun değişeceği iddialar arasında bulunuyordu fakat görünen o ki henüz bir destek sunulmuyor. Arka planda güncelleme yapılırken, cihazda herhangi bir kesinti oluşturmayan özellik kullanıcılar tarafından oldukça seviliyor.

Önceki modellere göre daha da gelişmiş özelliklerle gelen yeni katlanabilir telefonlar, birçok özelliğe ev sahipliği yapıyor. Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy işlemci ile gelen telefonlar 12GB RAM ile güçlendirilmiş. Ayrıca Yaratıcı Portre Özelliği, Canlı Çeviri, ve Notlar uygulamasındaki yapay zeka özellikleri ile de öne çıkıyor.

Peki ya siz Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6 modellerini beğendiniz mi? En çok hangi özelliği kullanışlı? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x